Hos Green People har vi vært stolte motstandere av dyretesting helt siden vi startet.
Våre dyretestfrie og veganvennlige skjønnhetsprodukter er sertifisert av Organic Food Federation, COSMOS og The Vegan Society, og tilbyr naturlig pleie med omtanke i sentrum.
Vi er motstandere av dyretesting
Vi tester aldri på dyr. Green People er, og har alltid vært, totalt imot enhver form for dyremishandling. Siden oppstarten av Green People i 1997 har vi operert etter følgende prinsipper: -
- Vi har aldri utført eller bestilt dyretesting av råvarer, kosmetiske ingredienser eller ferdige produkter. Alle Green People-produkter testes på frivillige mennesker.
- Vi bruker ikke, og vil ikke bruke, ingredienser som er fremstilt av produsenter som utfører eller bestiller dyretesting av kosmetiske ingredienser.
Dyretesting av kosmetikk og kosmetiske ingredienser er også forbudt av Organic Food Federation og COSMOS, som er sertifiseringsorganene vi er underlagt. De utfører en detaljert inspeksjon av vårt produksjonssted hvert år, og dette inkluderer kontroll av alle råvarekilder og leverandører.
Se Green Peoples dyretestfrie skjønnhetsprodukter nå.
Sertifisert av The Vegan Society
Nesten alle våre naturlige og økologiske skjønnhetsprodukter er veganvennlige. Du finner denne logoen på alle veganske produkter, som viser at de er godkjent av The Vegan Society.

Les mer om våre veganske produkter.
Ranger blant de 200 mest etiske bedriftene
The Good Shopping Guide har rangert Green People blant sine topp 200 etiske bedrifter og beskrevet oss med følgende ord:
«Merkevaren [Green People] mottar en utmerket Good Shopping Guide etikk-score i vår tabell for etisk hudpleie og består derfor vår etiske målestokk med glans.
Vi oppfordrer andre selskaper i hudpleiesektoren til å følge Green Peoples eksempel og ta i bruk mer etiske retningslinjer og praksiser.»
Les mer om våre etiske vurderinger.
Våre dyretestfrie bestselgere
Ta vare på hud, hår og kropp på en etisk måte med bestselgere fra vår økologiske skjønnhetskolleksjon.